Железничка несреќа во Русија – најмалку 70 повредени


russia-train-crash1532855cНајмалку седумдесет луѓе се повредени откако пет вагони од патнички воз излетаа од шини во Новосибирск-Адлер во Кубан.

Нема информации за жртви. Шестмина од повредените се во критична состојба, јавуваат руски медиуми.

Најверојатно причина за несреќата е вонредно запирање откако машиновозачот забележал деформации на пругата. Според локалните медиуми, не се разгледува варијанта за терористички акт.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1