Жена избoде до смрт 3-годишно дете на улица


Непозната жена со нож нападнала деца на улица во Бејхај, во јужната кинеска провинција Гуангси. Постарото девојче е повредено, а 3-годишно дете починало од убодот, јавуваат кинески медиуми.

article-knife-1214

Осомничената е на околу 40 -годишна возраст и е приведена во пилиција, од неа од одземен кујнски нож. Се претпоставува дека жената имала ментално нарушување. Не се наведува дали жената на некој начин била поврзана со жртвите.

Постарото повредено девојче, кое е на возраст од 9 години, е пренесено во болница.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1