Жена падна во бунар во скопско- Пожарникар ја извадил премрзната и модра


Вистинска драма се одвивала вчера во селото Побожје кога седумдесетгодишна жена паднала во бунар длабок 15 метри, а откако минала еден час во водата била спасена од пожарникари.

Сакамдакажам пишува дека во 12. часот вчера во пожарната стигнал повик за жената која паднала во бунар, а се упатиле две возила со седум пожарникари за да ја спасат жената која била премрзната, рацете и биле модри, и устата и била модра, а кога ја извадиле се тресела и била во безсознание

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1