Жена прегазена во Влае – починала на лице место


policija-lentaЖена чиј идентитет и возраст, се уште не се познати е прегазена утринава во скопската населба Влае.

Несреќата се случила на раскрсницата со улиците „Ацо Шопов“ и „Иван Цанкар“, кога во жената удрил камион „Сканија“.

Од повредите жената починала на лице место. Полицијата во моментов извршува увид.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1