Загина жена во Битола – ја прегазил трактор


trakВо с.Братиндол, битолско, вчера се случила трагична  сообраќајна незгода.

Од трактор управуван од П.А.(32) од с.Братиндол, паднала неговата сопруга Ѓурѓија А.(27) и била прегазена со задното тркало.

Од здобиените повреди, Ѓурѓија починала во КБ-Битола.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1