Жена се онесвестила – колешката го згрешила шишето, место со вода ја попрскала со киселина


solna kiselina

Две жени добиле повреди на лицето и на очите во незгодата која се случила синоќа на работното место во српската фирма „Зрењански пут“.

На една од жените и се слошило и се онесвестила. колешките притрчале на помош, а едната веднаш истрчала да земе шише со вода за да ја попрска. Во шишето имало киселина и колешката без да знае ја попрскала жената.

Една од жените, е на возраст од 50 години, и се здобила со изгореници на лицето, а печење почуствувала и колешката која ја прскала која е на возраст од 47 години. Двете со Итна помош биле однесени во болница.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1