Жена снајперист во Алепо – високи штикли и пушка како одмазда за децата (Видео?Фото)


Исчупани веѓи, марама околу главата и кожни чизми со штикла, златна нараквица – кога ќе ја видите оваа жена нема да помислите дека е активен снајперист во Алепо Сирија.Порано наставничка по англиски сега се одмаздува убивајќи војници – поради нејзината борбеност веќе го доби надимакот ГЕВАРА ОД Алепо.

article-0-175D93FC000005DC-563_634x388article-0-175D93A3000005DC-205_634x383

Таа со денови седи сикриена на некој прозорец чекајќи војник за да стрела – ,, секогаш кога ќе погодам извикувам гласно YESS,,

Има 36 години а станала снајперист откако двете деца ќерката 10 години и синот 7 и биле убиени кога во воздушен напад граната паднала врз нивната куќа. Сега се одмаздува – секогаш кога ќе чуе дека некој нејзин соборец е убиен таа убива по еден војник.

article-0-175D938B000005DC-353_634x398

article-0-175D9397000005DC-361_634x351

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1