Жена загина додека правела торта – ја задавил миксерот, синот гледал се


Жена (58) од Франција загина вчера пред очите на својот син (15) во бизарна несреќа додека подготвувала торта.

Нејзе марамата (шалот) и се заплеткала во блендерот и се удавила во кујната во нејзиниот дом во Сент Етјен, пишува „Ле Прогрес“.

Тинејџерот повикал итна помош кои му рекле да го исклучи апаратот од струја и да ја пресече марамата.

За жал на несреќната жена и немало спас, без оглед на обидите на лекарите да ја оживеат кога пристигнале на местото.

Синот објаснил дека до трагедијата дошло додека правеле торта, а обдукцијата и истрагата треба да утврдат што точно се случило.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1