Жител на кичевско село остана без двете нозе додека работел со дробилка


Несреќен случај во кој жител на селото Грешница е тешко повреден бил пријавен вчера попладнето на полициска станица.

Според информациите од полицијата, додека К.А. во селото Вранештица изведувал земјоделски работи на нива со дробилка, му биле отсечени двете нозе од кои едната цела, а другата до половина.

Лицето било пренесено во Медицинскиот центар во Кичево, каде е во контактибина состојба и задржано на лекување.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1