Изводи од матичната евиденција на домашна адреса


Изводи од матичната евиденција ќе се доставуваат до домашната адреса на граѓаните, предвидува новиот проект што ќе го промовираат денеска Управата за водење на матичните книги и Македонска пошта ад Скопје.

Деталите за проектот ќе ги соопштат директорите на Управата за водење на матичните книги и на Македонска пошта Скопје, Ѓоко Котевски и Фаадис Реџепи

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1