Живееа во беда па среќата и се насмевнала- добила на Бинго


Трошната куќа на семејството Видановиќ во Димитровград, конечно ќе биде реновирана, благодарение на Бинго добивката и паричната награда во износ од неверојатно 4.121.516.80 динари!dob-620x350-119448
Изнаневувањето, добитничката Слаѓана (45) ја стрефи на Меѓународниот празник на трудот, кога е објавено извлекувањето на 19 коло на споменатата игра на среќа за која се купени 114.518 тикети.
„Со години играм Бинго, само Бинго. Имало досега награди, но помали“, изјави таа за локална ТВ станица Гарибород, со признание дека таа ни татко и не можеле да веруваат дека наградата дошла баш во нивните раце.
Како што велат, станала свесна за својата среќа дури кога на екранот беше објавено името на градот каде е купено единственото добитно ливче.
Ирена Тодоров, кога ја донесе наградата во ова семејство, изјави дека тоа продажно место во Димитровград во последните десет години стигнаа дури 15 робни и парични премии.
Видоето погледнете го подоле:

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1