Почина амбасадорот кој вчера направи тешка сообраќајка


Српскиот амбасадор во Либија Оливер Потежица почина во болница во Сусу, Тунис по тешката сообраќајна несреќа, потврди шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ.Libija-srpska-ambasada-otmica-620x350

Амбасадорот на Србија во Либија беше тешко повреден во сообраќајна несреќа која се случи во Тунис по што беше хоспитализиран во болница во Сусу.

Според српските медиумите, Потежица бил во кома и имал голем број скршеници и хематоми.

Властите испитуваат дали амбасадорот бил мета на испланиран напад на терористички или криминални групи.

Автомобилот со кој управувал Потежица е пратен на вештачење.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1