Животната драма – Голубовиќ не знаел дека сопругата му умира


Мајката на поранешната сопруга на Кристијан Голубовиќ за српскиот Курир ја раскажа својата приказна и за тоа каков пекол поминала со ќерка си и внукот поради поранешниот начин на живот на Голубовиќ, за кој деновиве се крева голема прашина бидејќи е учесник во реалното шоу „Фарма”.
– Мојата ќерка него искрено го сакаше, го сакаше многу и од се срце. Го напушти во моментот кога едвај спаси жива глава со своето бебе. Сакаа да ја убијат поради неговиот начин на живот. Куќата на мојата Даниела и тогаш малиот Лазар ја опколија криминалци. Сакаа да му се осветат додека беше во затвор. Едвај спаси жива глава, вели неговата поранешна баба, Бранислава.kristijan-golubovic-branislava-dukic-supruga-danijela-sin-lazar-ubistvo-pre-1442957026-746739jpgrgre-12947
Даниела беше заедно со Кристијан повеќе од десет години.
– Прочитав дека Кристијан ги викнал сите лекари кога се разболе. Не знаеше дека ја оперираа, не знаешедека е болна и не беше покрај мајката на своето дете, вели Бранкица сеќавајќи се низ солзи.
Таа додава дека не му јавила ни дека ќерка и умрела, па затоа најмалку треба тој да зборува за тоа.
Сепак, таа вели дека не му посакува зло бидејќи е татко на нејзиниот внук Лазар кого многу го сака и го изгледала.
– Му посакувам да се скроти покрај новата жена и да се искупи за се, да биде посветен сопруг и татко, вели таа.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1