Зимска идила на Копаоник, вее снег цело утро – еве како изгледа денес (Видео)


Првиот снег ги покри западните делови на Србија уште од петокот, а денеска на Копаоник осамна магично утро за љубителите на зимските активности. 

Октомврискиот снег не е ретка појава на оваа српска планина, но изненадување е што веќе има снежна покривка од 24 сантиметри.

Љубителите на зимските спортови се радуваат бидејќи раниот снег ветува добра скијачка сезона.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1