Златна рипка оперирана од тумор


Џорџ, златна рипка стара десет години имаше тумор на главата поради што дишеше и пливаше отежнато и кој се ширеше по телото.

121674586

Сопствениците не помислиле да го успијат или фрлат во веце школката, туку се одлучиле на комплицирана операција, која траела 12 часа.

Пред операцијата ветеринарот, Тристан Рич го стави Џорџ во вода со анестетик. После операцијата, која чинеше 200 долари, Џорџ беше како нов. Ако има среќа, ќе може да живее уште 20 години.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1