Златото на Соња Николовска ТАТ повторно на продажба


По двата неуспешни обиди да се продаде златото и златниот накит на сопственичката на „ТАТ“, Соња Николовска, тоа деновиве повторно ќе биде понудено на продажба

sonja tatСпоред информацијата на „Нова Македонија“ златото на Николовска ќе биде понудено на продажба на јавната лицитација која ќе се одржи на 17 септември во Основниот суд во Битола.

Ќе се продава во пакет, по цена од 8.088.240.00 денари.

Инаку златото и златниот накит на Соња Николовска, кој по пресудата на Врховниот суд стана сопственост на штедачите се состои од 798 поединечни златни предмети.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1