ЗОО Фест и оваа сабота – дечињата ќе учат и англиски јазик


ЗОО Фест забавата, овој викенд покрај на македонски, ќе биде и на англиски јазик! Секоја Сабота, танцовиот клуб „Сонриса” ги учат децата да танцуваат, со „Се за роденден” учат и се забавуваат, а со „Поточиња” ги пеат најголемите детски хитови. Сепак, оваа сабота има нешто различно – во нашата џунгла во Зоолошката година ќе учиме англиски јазик!”

За сите присутни, во едукативното катче ќе биде одржан бесплатен демо час на Центарот „Хелен Дорон” – училиштето за рано изучување на англискиот јазик чија уникатна програма гарантира создавање на билингвални деца.

Детскиот Зоо Фест веќе традиционално се одржува секоја Сабота со почеток во 11:00 часот.

Еве дел од забавата минатата сабота

10675666_706352016080807_4379302196100996103_n 14957_706352062747469_7627173020772023731_n 10592854_706352569414085_1693525044054395233_n 10703700_706352779414064_4970647327357903747_n

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1