Зоран Ставревски кандидат за Претседател на Македонија? – водел во анкета


ВМРО-ДПМНЕ прави анкета за расположението на граѓаните околу идејата актуелниот министер за финансии и видепремиер Зоран Ставрески да биде кандидат на партијата за претседател на Македонија на идните претседателски избори. Ваква информација објави Утрински весник, повикувјаќи се на „информации кои проструиле во јавноста“

zoran stavrevskiОд ВМРО-ДПМНЕ за весникот демантирале дека спроведуваат таква анкета, а потврден одговор немало од ниту една рејтинг агенција.
Весникот анализра дека ВМРО-ДПМНЕ се оддалечува од актуелниот претседател Иванов. Во трката за кандидат на ВМРО-ДПМНЕ уште пред неколку месеци учество најави професорот Јове Кекеновски.

Претседателските избори треба да се одржат на пролет, идната година.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1