Ѕвездите советуваат, не правете го ова на 28 март


Ѕвездите советуваат, никако да не ги правиме овие нешта до 28 март. На овој датум не очекува помрачување на Месечината и Меркур влегува во знакот на Овен кој има еруптивен карактер. Големи промени се пред нас.1097843-horoskop-foto-shutterstock-2

Меркур ја менува реториката и од срамежливата и молчелива Риба се претвара во експлозивниот Овен кај кој се е брзо, без размислување, импулсивно и остро.

Една препорака за овој период стои! – Не започнувајте никаков бизнис или зделка периодов.

Квадратот на Јупитер и Сатурн не се случува често, па затоа астролозите предупредуваат на „катаклизма”. Внимавајте, не запаѓајте во неволји, фрустрации и кавги кои периодов често ќе бидат пред нас. Размислете со здрав разум како вашето однесување се одразува на другите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1