Ако ве повика овој број на „Вибер“, никако не се јавувајте


Веќе подолго време корисниците на „Вибер“ се жалат дека добиваат повици од бројот +266696687, а сега е откриено и што може да ви се случи ако се јавите.viber500

Наводно, доколку се јавите на споменатиот број, хакерите лесно би можеле да ве следат на „Вибер“.

Тоа значи дека би можеле да добијат пристап до вашите податоци што ги разменувате со пријателите.

Корисниците на „Вибер“ се советуваат никако да не се јавуваат на непознати броеви.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1