До ден денес не е разјаснето – Мрачна тајна стара 50 години крие оваа фотографија


Џим Темплтон во 1964 година купил фотоапарат во боја и одлучил да го искористи убавото време со сопругата и ќерката на пикник.Поминале убаво се до моментот кога Џим не ја разви фотографијата на која неговата ќерка седи во тревата.misterijozna-fotkauyk67i76i67

Зад неговата ќерка на фотографијата се гледа силуета од човек во бело кој потсеќа на астронаут.

За што станува збор до ден денес не е разјаснето.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1