Експлозија во Охрид: Едно лице повредено


Едно лице е повредено во експлозија што синоќа се случи во стан во охридската населба Далјан.

Експлозијата се случила околу 23 часот, во стан на прв кат на улицата „Сатеска“, кога дошло до силна детонација што предизвикала и материјална штета на објектот и на возилата паркирани во непосредна близина, како и вознемиреност кај жителите на станбената зграда.

Набргу по детонацијата на самото место пристигнала екипа на територијалната противпожарна единица која го изгаснала пожарот, како и полиција која изврши увид што треба да ги покаже причините и околностите за настанот. Првично се проценува дека станува збор за експлозија на неисправна боца за плин.

Инаку, повредениот е пренесен во Општата болница во Охрид со полесни телесни повреди и е надвор од животна опасност.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1