ФОТО: Хорор во метрото – во силната експлозија во Санкт Петербург има жртви


Силна експлозија денеска го потресе метрото во Санкт Петербург.Според последните информации, во вагонот во метрото се слушнале две експлозии, а има сомневање дека ги предизвикале импровизирани експлозивни направи. Агенцијата ТАСС пренесува дека има најмалку 10 жртви.metro napad sank petersburg m2

„Лента“ пренесува дека има најмалку 50 ранети во експлозијата. „Спутник“ пренесува дека меѓу ранетите има и деца, а соговорник на „Спутник“ рекол дека вратата на вагонот е крената во воздух.Властите сè уште немаат официјално потврдено колкав е бројот на загинати и ранети.r22 eksplozija5

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1