Кичевчанец од граница испратен во затвор, не плаќал алиментација – сакал да побегне


Вчера во 13.50 часот на Граничниот премин „Табановце“, при пасошка контрола, било констатирано дека лицето И.Ј. (40) од Кичево евидира на СТОП Листа за издржување казна затвор во траење од пет месеци за сторено продолжено кривично дело „неплаќање издршка“.

Во 15.00 часот лицето е предадено на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.Jail Bars and Cuffs 2009_3 lisici

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1