Македонска крвава свадба: Со палки ги претепал пејачките


Хаос се случил на македонска свадба во селото Чегране. 35-годишната С.А. и 25-годишната С.Ф. од Косово се здобиле со повреди откако пееле на свадба во ресторан во селото Форино. Откако завршила свадбата, околу 1 по полноќ, пред ресторанот им пришол Г.А. инаку син на сопственикот, и како што тие пријавиле, без причина ги претепал со дрвена палка.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.bezbol palica tepacka

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1