Марина Туцаковиќ итно оперирана


Марина Туцаковиќ (64), која се заболела од малиген тумор на дојката, оперирана е на Институтот за онкологија и радиологија Србија, дознаваат српските медиуми.

На Марина и е дијагностициран карцином на левата града, а за озбилноста на нејзината здраствена ситуација зборува и фактот дека била оперирана веднаш по откривањето на болеста.

изворот наведува дека таа повеќе од година се сомневала на туморски промени, но дека се обратила на доктор за помош.

Во меѓувреме и многу ослабела.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1