Петгодишно девојче падна од трети кат, се наоѓа во животна опасност


Петгодишно девојче од Австралија паднало од третиот спрат на семејната куќа во Охрид, вчера околу 19 часот, соопшти полицијата.

Тоа е пренесено во болницата „Св. Еразмо“, каде се констатирани тешки телесни повреди, односно е во животна опасност.

Од страна на екипи од СВР Охрид излезено е на лице место и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1