Почина најстариот човек на светот


На 117-годишна возраст денеска почина највозрасниот човек на светот, Италијанката Ема Морано.

Таа беше последниот жив човек, роден во 19. век на 29 ноември 1899 година.baba

Морано почина во својот дом во италијанскиот град Вербанија.

– Таа водеше еден прекрасен живот и ние секогаш ќе се сеќаваме на нејзината сила за напредок, изјави градоначалникот на Вербанија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1