Си ја предвиде својата смрт: Ова е една од жртвите во истанбулскиот масакр


Рита Чами, една од жртвите на новогодишниот масакр во Истанбул, го предвидела својот трагичен крај.rita-520x351

Девојката која настрадала во прегратката на својот свршеник Елијас Вардини, на својот Фејсбук профил непосредно пред патот во Турција оставила порака:Се надевам дека убаво ќе си поминам! Во најлош случај ќе загинам во експлозија и ќе и се придружам на мајка ми!

Несреќната девојка споменала дека мајка и неодамна починала од рак.rita2-520x395

Рита и нејзиниот свршеник, двајцата 26 годишници, биле студенти на Американскиот факултет на науки и технологии во Либан. Фотографиите кои ги ставиле на социјалните мрежи покажуваат дека парот пред една недела ги посетиле Барселона и Атина.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1