Ставете 3 сунѓери во фрижидер – Со овој ТРИК ќе заштедите „брдо пари“


Идеите на обични луѓе се навистина генијални.

На пример, дали знаевте дека ставањето на 3 сунѓери во фиоката на фрижидерот во која чувате овошје и зеленчук е најдобро нешто што може да направите?sungjer

Имено, на овој начин, вишокот влага ќе се апсорбира преку сунѓерите, а овошјето и зеленчукот нема да скапува толку брзо, и нема да мора да го фрлате пред да го употребите.

Истите сунѓери може да ви траат 15-тина дена, а после тоа пожелно е да ставите нови.

Погледнете го видеото…

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1