Зад оваа трогателна фотографија се крие тажна љубовна приказна: Додека смртта не не раздели


Фотографијата која е објавена на страницата “Love What Matters” трогна многумина и ги потсети на овој завет на венчавката, „и во добро и во зло“.

Девојката чија фотографија трогна многу корисници на социјалните мрежи објасни зошто нејзиниот татко наместил масичка и фотеља пред вратата од спалната соба.3331-620x350-116879

-Мојата мајка има рак на тироидната жледа која се прошири и го зафати душникот. Имаше операција со која е отстранет ракот. Мора да биде изолирани во соба поради радијацијата. Мојот татко постави масичка пред вратата за да и прави друштво, а јас плачам, вели во описот на фотографијата.

Ете за големата љубвона приказна понекогаш се доволно само неколку реченици и многу љубов.

Голем број луѓе во своите коментари дадоа поддршка до семејството и ги споделија своите лични искуства со канцерот, лекувањто и терапиите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1