1 годишно детенце повредено во сообраќајката во Скопски Карпош 4


vozilo3Вечерва, околу 19 30 на ул. Никола Парапунов,во Карпош4, во близина на фурната Специјал, се случи тешка сообраќајна несреќа во која се повредени неколку лица.

Како што пишува порталот ЗаСе според очевидците кои во моментот се најдоа на местото на несреќата, меѓу повредените имало и едногодишно детенце. Официјални информации за повредени нема иако на местото на несреќата пристигна Брза помош.

До несреќата дошло кога се судриле две возила  – БМВ со тетовски регистарски тсблички и Ауди со скопски.

IMG_8292

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1