1 јануари 2013


world-map
Брисел – Ирска го презема шестмесечното претседавање со ЕУ.
Лондон – Велика Британија го презема председавање со Г-8 за 2013 година.
Москва – Русија го презема председавање со Г-20 за 2013 година.
Њујорк – Почнува мандатот на петте нови непостојани членки на Советот за безбедност на Обединетите нации – Аргентина, Австралија, Луксембург, Јужна Кореја и Руанда.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1