10 годишно дете од Ѓорче Петров повредено од петарда


Во службата за итна помош за новогодишната ноќ помош побарале 137 лица.

1357072542-petarde

Во пунктот за итна помош во Ѓорче Петров било повредено 10-годишно детенце од петарда.

Во ноќните пунктови на итната помош биле извршени вкупно 172 прегледи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1