10 годишно девојче полово нападнато во Битола


Триесет и седум годишната Л.А. од Албанија со живеалиште во Битола вчера пријавила дека на 14-ти месецов непознато лице ја пресретнало нејзината десетгодишна ќерка и ѝ рекол дека ќе ја однесе кај мајка и.pedofil_1

-Но, наместо кај мајка ѝ, сторителот ја однел во соседната улица и извршил друго полово дејствие. Разговор со детето бил извршен во присуство на претставник од Центар за социјални работи, информираат од полицијата.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1