10 гранични полицајци блокирани поради снежните врнежи во Танушевци


Десет гранични полицајци веќе шести ден поради снежни врнежи се заглавени во полициската станица во село Танушевци, кај границата со Косово, објави Алсат.

Според извори на телевизијата, храната на полицајците е при крај, додека движењето им е оневозможено бидејќи снегот достига од 1,5 до 2,5 метри. Телефонските врски повремено не работат, а службениците бараат помош од одделот во кој припаѓаат.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1