11 октомври – неработен за сите


Согласно Законот за празниците на Република Македонија 11 октомври, Денот на народното востание, е неработен ден за сите граѓани, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Министерството на сите граѓани им го честита Денот на народното востание.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1