13 годишно девојче ги остави сите со подзината уста ( Видео)


devojce pee13 годишната Илма Карахмет од Кисељак, место во близина на Сараево, со својот настап во шоуто “X Factor Adria” ги воодушевила членовите на жирито и присутната публика во студиото, меѓутоа рамнодушни не останале ниту гледачите зад малите екрани.

За своето претставување, талентираната Илма ја одбрала песната “Ima jedan svet” од Зорица Конџа.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1