Еве какво ќе биде времето до петок


Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Претпладне ќе дува умерен северен ветер кој ќе ослаби во попладневните часови.

Утринските температури ќе се во интервал од 6 до 13 степени, а дневните од 18 до 24 степени.

Foto - flickr.com

Foto – flickr.com

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Утринската температура ќе биде 10, а дневната ќе достигне до 22 степени.

Во четврток попладне во северните делови ќе има зголемување на облачноста со услови за појава на слаби врнежи. Во четврток и во петок дневните температури на југоисток од земјата ќе надминат 30  степени.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1