14 год девојче се обидела да се отруе – 5 обида за самоубиства за три дена во Штип


Во изминатите три дена 5 случаеви за самоубиство, јавува Тв Стар.

apcinjaНајпрвин Средношколка од Кочани пробала да си го одземе животот со предозирање со апчиња….

14 годишно девојче од Кочани се обидело да си го одземе животот откако испила поголема количина лекови.

Тинејџерката се решила на ваков чекор бидејќи претходно нејзината мајка ја искарала, откако без дозвола потрошила 10.000 денари од нејзината кредитна картичка. Девојчето како што јавува штписката телевизија Стар, итно било префрлено во штипската болница каде лекарите успеале да и го спасат животот.

Истиот ден уште една жена се обидела да се самоубие со апчиња, но за среќе, не испила количина која може да биде фатална за нејзиното здравје.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1