15 годишнo девојче создаде ламба на допир (ВИДЕО)


ann

Ен Макосински, 15-годишно девојче од Викторија, Британска Колумбија направи изум на ламба што работи на телесна топлина.

На Саемот на Гугл за наука ќе треба да биде избран еден победник од 15-те финалисти. Победникот ќе биде добие парична награда во вредност од 50 илјади долари и посета на Галапагос островите.

Макосински е една од избраниците што ќе се претстави со својата иновација.

Телеграф.мк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1