15 пати ја дочекаа новата 2014 година – кружејќи околу земјата


onthespacestationЕкипажот на Меѓународната вселенска станица (МВС) новата 2014 година ја дочека 15 пати.

МВС ја премина границата меѓу 31 декември 2013 година и 1 јануари 2014 година точно 15 пати.

Космонаутите првпат во Новата година влегоа вчера на пладне по средноевропско време, прелетувајќи над Австралија и Нов Зеланд.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1