150 килограми марихуана запленети во струшко


На влезот од Струга полицијата вчера запленила 152 килограми марихуана која била спакувана во повеќе кеси со разлчна тежина скриени во автомобил.

Министерството за внатрешни работи за денеска најави прес-конференција на која ќе биде презентирана запленетата дрога.

Последната заплена на марихуана се случи пред околу две недели кога беше запленет половина тон марихуана на граничниот премин Ќафасан.

Tags: , , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1