1500 хризантеми го разубавуваат Центар


Во текот на викендот во Центар, засадени се 1.500 топчести, големи и оформени хризантеми во различни бои, за есенско разубавување на центарот на Градот.

црвени, портокалови, розови и жолти хризантеми се поставени пред згради на 20 различни локации низ Центар.

Поставени се пред зградите кај Работнички дом, кулите на бул. Кочо Рацин, околу хотел Бристол, спроти Рамстор, Дом на градежници, Скверот пред Општината,  Кружниот ток, на ул. “Васил Ѓоргов”, како и во тревниците кај детските игралишта во Капиштец.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1