16 годишно девојче од Штип мортус пијано – лекарите едвај ја спасиле


Медицинскиот персонал од штипскиот Клинички центар вчера се изнамачил со часови да ја освести 16-годишната девојка од Виница која била мортус пијана и во безсознание, пренесува ПлусИнфо.stip bolnica

За среќа, велат лекарите, после четири часа постојани инфузии и разни медицински обиди, девојчето е освестено и нема оштетувања на црниот дроб. Нејзините пријатели изјавиле дека биле на забава каде нивната другарка испила голема количина алкохол, а не јадела цел ден.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1