Тошо Малерот се ожени – еве ја неговата избраничка


Еден од најпознатите македонски ергени,  Васко Тодоровски познат како Тошо Малерот од серијата К 15, денеска се ожени во Матичната служба во Скопје

Неговата избраничка е Марија Христова која живее во Австралија, а во моментов е во Македонија заради венчавката.

Тошо Малерот се ожени – ќе се сели во Австралија

Foto - Panika.be

Foto – Panika.be

 

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1