16 и 17 годишни момчиња се ,,трујачите,, од училиштето Арсени Јовков – добија кривични


СВР Скопје поднесе кривична пријава против трујачите на ученици во средното економско училиште Арсени Јовков.

arseni jovkov

Станува збор за две малолетни лица на возраст од 16 и 17 години, како и полнолетно момче, дваесетгодишниот Н.Џ. од Скопје

Тие на 30. септември за време на големиот одмор со спреј испрскале неколку ученици и дел од просториите од училиштето.

Ученици и професори поради труењето со спреј завршија на Клиниката во Скопје.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1