17 годишна глумица загина во поплавите во Словенија – автомобилот го однела вода


Во поплавите кои ја зафатија Словенија животот го загуби  17-годишната актерка Лара Сафран, пренесува порталот Delo.si.lara-safran500

 

Таа ја играше главанта улога во филмот „Улога за Ема“, чија шпто премиера се очекува. Нејзиното тело е најдено вчера во близина на Целје, а загинала кога надојдената река го однела службеното возило на словенечкиот автоклуб.

Автомобилот го управувал нејзиниот роднина, 30-годишник, чие тело е најдено во неделата утрото.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1