Зијадин Села си го вработил цело семејство – 16 братучеди во Општина Струга (фото)


Зијадин Села, градоначалник на општина Струга, кој рушеше објекти долж кејот на Црни Дрим, решил да ги руши изградените плажи долж крајбрежјето, ја стопирал изградбата на хотелот Изгрев, беше во првите редови на протестите за ослободување на убиците кај Смилковско Езеро, беше обвинет дека ги брка од работа вработените македонци, што демантираше.zijadin sela

Но, Охрид скај објавува дека Зијадин Села си ги вработил сите братучеди и внуци, и негови и на неговата сопруга. Еден портал на албански јазик , на Зијадин Села му направил дрво – родослов на сите негови фамилијарни запослувања.image-72c8be9c9ce5435356a3dd31cfd7eeafa3469637b0be1fdec5f52f0049fdd1c9-V-720x641

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1