17 месечно момче со гризнување уби отровна змија (ФОТО)


Мајката на 17 месечно момче од Бразил била во шок откако нејзиниот син влегол во куќата со крв на устата, носејќи во рацете отровна змија.

Момчето ја убило смртоносната змија така што ја гризнал во градина пред нивната куќа.maj500

Жаин Фереира Фигуера кажала дека нејзиниот син Лоренцо бил многу тивок додека бил во дворот со нивното куче и дека тргнала да види што прави, кога тој влетал во соба.1maj500

Жаин и нејзиниот сопруг Лусијер веднаш го однеле момчето во болница и со себе ја земале и мртвата змија во тегла. Стручњаците утврдиле дека се работи за исклучително отровна „јамичарка“ која живее во Бразил, Аргентина и Парагвај. Нејзното каснување може да биде фатално доколку веднаш не се даде противотров, а симптомите вклучуваат силно крварење и откажување на работата на бубрезите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1